Γιορτή της Σημαίας 2016

Πραγματοποιήθηκε στις 27 Οκτωβρίου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου η καθιερωμένη γιορτή της Σημαίας. Στην γιορτή απονεμήθηκαν τα βραβεία και αριστεία στους/στις μαθητές/τριες του σχολείου μας και ορίστηκαν οι σημαιοφόρος και παραστάτες. Συγκεκριμένα για το σχ. έτος σημαιοφόρος ορίστηκε η μαθήτρια Μαδεμλή Αθηνά και ως παραστάτες/τριες ορίστηκαν οι Νικολαϊσβίλι Σαλόμε και Καλαμακίδου Άννα Μαρία από την Γ τάξη, Φασουλά Θωμαή Κολιοπούλου Μαρία και Κουκοβίνος Κωνσταντίνος (για την 25 Μαρτίου) από την Β τάξη και Κουδέρη Γεωργία από την Α τάξη. Δόθηκε επίσης η επιταγή των 1000 Ευρώ στην μαθήτρια Φόντομπελ Ίλια ως υποτροφία που δίνει η οικγένεια Καραντώνη για την μνήμη του παιδιού τους Καραντώνη Δημήτρη και ήταν μαθητής του σχολείου μας. Μετά ακολούθησε η καθιερωμένη γιορτή με απαγγελίες και τραγούδια για να τιμήσουμε την επέτειο του ΟΧΙ.